25.08.2015

Yaprak Öz / Şeytan Disko

Uzun zaman sonra beklenen yazar ve beklenen kitap. "Berlinli Apartmanı"nın tadı damağımda kaldığı için; sürükleyiciliği tahmin edilen bir kitap daha dört gözle bekleniyordu. Ve beklenti tabii ki yine karşılandı. Sevgili Yaprak Öz, bizi yine film tadında, bol gerilimli elinizden bırakamayacağınız satırlara taşımış.
Şahsi fikrim ve tercihim olarak şiir pek sevmediğim için yazarın şiir kitaplarını okumadım. Fakat gerilim/polisiye tadındaki iki romanını da kesinlikle tavsiye ederim. Olayların birbirine bağlanışı, mekan tasvirleri, insan ilişkilerini barındıran satırlar gayet yerinde. Öyle ki; hayal gücünüzü hareketlendirip kitabın kahramanı olabiliyorsanız elinizde iyi bir gerilim romanı var demektir. Üçüncü romanı dört gözle bekliyorum. Fakat siz siz olun, kitabı benim gibi evde yalnız ve gece okumayın. :))

Kitaba gelince; Yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle eşinden uzaklaşmış, belirsiz bir çıkmaza girmiş olan Deniz'in, yıllar önce yaşadığı ve bir sır olarak saklamak zorunda kaldığı gerçek, zihnini daha çok meşgul etmeye başlar ve bu gerçekle birlikte yaşadığı psikolojik sorunlar içinden çıkılmaz bir hal alır ve O'nu uzun bir yolculuğa çıkarır.

İyi Okumalar :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder