3.08.2015

Füruzan / Benim Sinemalarım

Bahar bittiğine göre tembelliğimin bahanesi de kalmadı. Kitapları okuyup bir kenarda bloga eklemek için istiflemek huy oldu bende. Şu tembelliği üstümden attığım bir yazı olsun inşallah ve devamı gelsin artık.

Yine bir Füruzan kitabı beni benden aldı. Karaterlerini bu kadar canlı tutup, taaa içime gönderen yazarların ayrı yeri var bende. Füruzan tüm kitaplarını okuyacağım yazarlar arasında ve kesinlikle tavsiye. Okuduğum ikinci öykü kitabı. "Sevda Dolu Bir Yaz"ın tadı damağımda kaldı derken; ona şimdi birde "Benim Sinemalarım" eklendi. Her karakterin bizden olması bir yana; içimden, taa derinlerden, gizli saklı kalmış yaraları gün ışığına çıkarıp, derin ve bir o kadarda anlamlı bir gülümse yansıttıysa yüzüme o güzel satırlar, mutlaka okumalısınız diyeceğim kitaplardan biri. Öykü seviyor iseniz; Seyyid ve Cennet ile tekrar karşılaşmak adına kitaplığınızın bir köşesinde bulunsun.

Kitaba gelince; Altı uzun öyküden oluşuyor kitap. Kabullenilmeyen hayatlar, çocukluk heyecanları, yalnızlıklar, benliklerin iç savaşları, çocuk yaşta büyümüş kocaman yürekler, ilk yürek atışları, vurdumduymazlıklar ve karşı duvarlar. 

Altı çizilenler;

"Her çıkıntının ötekine uymazlığı…" (Syf.65)

"Kim kime acıyordu ki şu dünyada…" (Syf.222)

"Günümüzü gün edelim derken insanlıktan çıktık. Korkaklıktan sevmediğimiz, sevemediğimiz insanlara gülümsüyoruz." (Syf.225)

İyi Okumalar :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder