13.08.2014

Elçin Demiröz / 9

Sosyal medyada okuyucuları ile sürekli iletişim halinde olan sevgili Yitik Ülke Yayınları'ndan gelen hediye kitaplardan birini daha bitirdim. İki gün içinde biten kitap sürükleyici olmakla birlikte; farklı bir tarzı var. İlk etapta bir türlü bağdaştıramadığım olay örgüsünün ilerleyen satırlarda sizi içine çekmesi, bir an önce sona varmanızı hızlandırıyor. Kitaba biraz önyargıyla başlamamla birlikte, bitirdiğimde çok farklı bir keyif bıraktı bende. Öyle güzel cümleler var ki; durup durup yaşamınızın hızını kontrol ediyorsunuz. Öyle ki; yeni yazarlara önyargılı olmayıp kesinlikle okunmalı ve bir fırsat verilmeli. Yazarın ilk eseri olan kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum. Güzel mesajlar alacaksınız.

Kitaba gelince; Efsun bir süredir birlikle olduğu Noyan'dan ayrılmaya karar verir. Bu ayrılıkla birlikte, içinde dostlarınında bulunduğu garip bir olay örgüsüne giriş yapar. Çıkışı ise kendinde.

Altı çizilenler;

"Bir şeyi değiştirmeye karar verdiysen, zaten bir şeyler çoktan değişmiş demektir." (Giriş)

"…her insanın mutlaka biriyle mutlu olacağına inandırılmıştık. Hayatın paylaşılabileceğine ve paylaşılan şeyin gittikçe büyüyeceğine. Üstelik büyüdükçe de buna bağlı olarak artan çocuk oranının bir gereklilik, mutluluk oranının ise bir emeklilik haline dönüşeceğine…" (Syf.14)

"Hiçbir yolculuk geçilen yollardan dönmezdi. Ya başka bir mevsimde farklı yollardan dönerdik, ya da öylesine bir yola sapar orada ilerlerdik. 
 İşte bu yüzden bir giderken dönenleri görmezdik.
 Eğer görseydik zaten, belki de o yola hiç girmezdik." (Syf.61)

İyi Okumalar :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder